Drużynowe Mistrzostwa Polski - sezon 2016/2017

MPEC I (II Liga), MPEC II (Liga Okręgowa) i MPEC III (?)

Wczasy Brydżowe w Polsce 2015/2016 mapka lokalizacyjna

Michał Kuczkowski i Piotr Kruczek (MPEC III) zajęli drugie miejsce w MMM, a grający z Szymkiem Supersonem Jeremi Mazur (MPEC III) uplasował się na czwartej pozycji. Zawody wygrała krakowska para młodzików Bartosz Bunar i Dominik Rajtar z UKS Olimpii Dwójki Kraków.

W dn. 10-13.03.2016 r. rozegrano w Warszawie Mistrzostwa Polski Juniorów w kat. 19-20 i 21-25. Adam Krysa przywiózł złoto i srebro, a Błażej Krawczyk i Jakub Lenkiewicz kilka srebrnych medali. Ponadto Małopolska uplasowała się na drugim w kl. województw, MPEC Tarnów na drugiej pozycji wśród klubów, a Błażej wygrał punktację indywidualną 19-20.

Przełom w nauczaniu i uczeniu się gry w brydża! Ćwiczcie więc z programem systematycznie, w miarę możliwości codziennie, choćby po parę minut. Pracujcie nad koncentracją. Lepsze zaangażowane 15 minut z tym programem niż klepanie w klawiaturę na Kurniku! To najlepszy sposób, aby szybko zrozumieć tę grę...

Michał Kuczkowski (MPEC Tarnów), Bartosz Wróbel i Bartosz Wolak (obaj UKS Olimpia Dwójka Kraków) na podium w U-15. A na pudle w U-20 Krzysztof Cetera i Jakub Lenkiewicz ex aequo (obaj MPEC Tarnów) oraz Krzysztof Superson (CKiS Skawina). Impreza bardzo udana.

Błażej Krawczyk i Jakub Lenkiewicz wygrali zarówno eliminacje U-20 jak i łączony finał prestiżowego Młodzieżowego Festiwalu Brydżowego w Szczyrku. W I etapie KADRY-20 zwyciężyli Witold Petryszyn i Dawid Barzyk. W kategorii U-15 dobrze wypadli Michał Kuczkowski i Jeremi Mazur, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji.

Proponujemy Państwu atrakcyjne wczasy pobytowe na pięknej Krecie w czterogwiazdkowym hotelu Semiramis Village z wyżywieiem ALL INCLUSIVE w cenie 1750 zł za jedną osobę w pokoju dwuosobowym (siedem noclegów) łącznie z przelotami. Każdego wieczoru ok. 20.00 zorganizujemy turniej brydżowy (co najmmniej 7) z pajączkiem i wynikami na żywo (ok. 26-30 rozd.).

W ramach 7. TarNOWICJUSZa 2015 rozegrano ostatnie zawody eliminacyjne  5. Młodzieżowego Grand i Petit Prix Małopolski. W kat. U-20 zwyciężyli Piotr Wzorek i Wojciech Krawczyk (MPEC Tarnów). Turniej U-15 wygrali Michał Kuczkowski i Piotr Kruczek (MPEC Tarnów). W 7. edycji TarNOWICJUSZa tryumfował Jeremi Mazur (MPEC Tarnów). 2. Turniej Przyjaciół Brydża padł łupem Zygmunta Głowackiego i Bogusława Bukowskiego. Gratulacje.

Oskar Trybus (wychowanek Sławomira Kowalskiego ex MZS 6 Gorlice, obecnie MPEC III Tarnów) i Kacper Kopka (Piast Feliksów) zostali wicemistrzami świata w parach w kategorii U-15. Na dystansie 117 rozdań (każdy z każdym po trzy rozdania) uzyskali rewelacyjny wynik ponad 59%. Ulegli tylko Duńczykom o niecałe pół procenta.

Na zdjęciu od lewej Marcin Dobrowolski (coach), Michał Maszenda, Michał Kuczkowski, Mateusz Słuszniak,  Oskar Trybus, Maciej Kędzierski i Roland Lippik (NCP). Młodzi Polacy wywalczyli historyczny tytuł 1. Drużynowych Mistrzów Europy KIDS U-16. Wszystkie pary musiały zagrać znakomite zawody wobec niespodziewane wysokiego poziomu aż siedmiu spośród dwunastu startujących reprezentacji.

Błażej Krawczyk i Krzysztof Superson mistrzami na maksy. Michał Krysa i Jakub Lenkiewicz wicemistrzami na impy. Dwunaste i duży sukces naszych reprezentacyjnych młodzików Michała Kuczkowskiego i Oskara Trybusa.