Apel do brydżystów i ich rodzin oraz znajomych

W styczniu 2016 r. Tarnowski Związek Brydża Sportowego zamierza rozpocząć w Tarnowie komercyjny KURS BRYDŻA dla dorosłych. Chętnych prosimy o kontakt mailowy kztabu@gmail.com lub telefoniczny 883144893. Będziemy też organizować NABÓR dzieci i młodzieży do sekcji TABU Tarnowska Akademia Brydżowych Umiejętności. Prosimy o rozesłanie tych informacji wśród Państwa znajomych. Bez tej pomocy nic nie zdziałamy wobec mało przyjaznych mediów. Wkrótce szczegóły.

Drużynowe Mistrzostwa Polski - sezon 2015/2016

 

MPEC I Tarnów (II Liga)

T. Bisping (kpt.), K. Cetera, M. Grabiec, M. Kita, B. Krawczyk, J. Lenkiewicz, W. Stachnik i G. Wadas

MPEC II Tarnów (III Liga)

K. Ziewacz (kpt.), J. Długosz, O. Długosz, W. Garncarz, W. Krawczyk, M. Krysa, W. Petryszyn, P. Wzorek, Z. Sacha i O. Trybus

MPEC III Tarnów (IV Liga)

A. Litwora (kpt.), D. Ocylok, A. Kras, P. Kruczek, M. Kuczkowski, J. Mazur i D. Brożyna

 

Wczasy Brydżowe w Polsce 2015/2016 mapka lokalizacyjna

Przełom w nauczaniu i uczeniu się gry w brydża! Ćwiczcie więc z programem systematycznie, w miarę możliwości codziennie, choćby po parę minut. Pracujcie nad koncentracją. Lepsze zaangażowane 15 minut z tym programem niż klepanie w klawiaturę na Kurniku! To najlepszy sposób, aby szybko zrozumieć tę grę...

OFERTA zajęć Brydża Sportowego w okresie ferii zimowych w mieście dla dwóch grup wiekowych (9-12 i 13-17) i trzech poziomów zaawansowania (dla początkujących, niezaawansowanych i średnio-zaawansowanych).

Michał Kuczkowski (MPEC Tarnów), Bartosz Wróbel i Bartosz Wolak (obaj UKS Olimpia Dwójka Kraków) na podium w U-15. A na pudle w U-20 Krzysztof Cetera i Jakub Lenkiewicz ex aequo (obaj MPEC Tarnów) oraz Krzysztof Superson (CKiS Skawina). Impreza bardzo udana.

Błażej Krawczyk i Jakub Lenkiewicz wygrali zarówno eliminacje U-20 jak i łączony finał prestiżowego Młodzieżowego Festiwalu Brydżowego w Szczyrku. W I etapie KADRY-20 zwyciężyli Witold Petryszyn i Dawid Barzyk. W kategorii U-15 dobrze wypadli Michał Kuczkowski i Jeremi Mazur, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji.

Proponujemy Państwu atrakcyjne wczasy pobytowe na pięknej Krecie w czterogwiazdkowym hotelu Semiramis Village z wyżywieiem ALL INCLUSIVE w cenie 1750 zł za jedną osobę w pokoju dwuosobowym (siedem noclegów) łącznie z przelotami. Każdego wieczoru ok. 20.00 zorganizujemy turniej brydżowy (co najmmniej 7) z pajączkiem i wynikami na żywo (ok. 26-30 rozd.).

W ramach 7. TarNOWICJUSZa 2015 rozegrano ostatnie zawody eliminacyjne  5. Młodzieżowego Grand i Petit Prix Małopolski. W kat. U-20 zwyciężyli Piotr Wzorek i Wojciech Krawczyk (MPEC Tarnów). Turniej U-15 wygrali Michał Kuczkowski i Piotr Kruczek (MPEC Tarnów). W 7. edycji TarNOWICJUSZa tryumfował Jeremi Mazur (MPEC Tarnów). 2. Turniej Przyjaciół Brydża padł łupem Zygmunta Głowackiego i Bogusława Bukowskiego. Gratulacje.

Oskar Trybus (wychowanek Sławomira Kowalskiego ex MZS 6 Gorlice, obecnie MPEC III Tarnów) i Kacper Kopka (Piast Feliksów) zostali wicemistrzami świata w parach w kategorii U-15. Na dystansie 117 rozdań (każdy z każdym po trzy rozdania) uzyskali rewelacyjny wynik ponad 59%. Ulegli tylko Duńczykom o niecałe pół procenta.

Na zdjęciu od lewej Marcin Dobrowolski (coach), Michał Maszenda, Michał Kuczkowski, Mateusz Słuszniak,  Oskar Trybus, Maciej Kędzierski i Roland Lippik (NCP). Młodzi Polacy wywalczyli historyczny tytuł 1. Drużynowych Mistrzów Europy KIDS U-16. Wszystkie pary musiały zagrać znakomite zawody wobec niespodziewane wysokiego poziomu aż siedmiu spośród dwunastu startujących reprezentacji.

Błażej Krawczyk i Krzysztof Superson mistrzami na maksy. Michał Krysa i Jakub Lenkiewicz wicemistrzami na impy. Dwunaste i duży sukces naszych reprezentacyjnych młodzików Michała Kuczkowskiego i Oskara Trybusa.

Krzysztof Cetera i Jakub Lenkiewicz  (obaj MPEC I Tarnów, U-20) oraz B. Wróbel i B. Wolak (obaj UKS Olimpia Dwójka Kraków, U-15) zapisują się na kartach złotego jubileuszu Krakowskiego Sportowego Ośrodka Szkolnego. W U-20 prowadzi K. Pietrzak. Drugą lokatę zajmuje A. Litwora. W rywalizacji U-15 O. Trybus na 5-tym, a M. Kuczkowski na 6-tym miejscu.

Strony