MPEC sponsor TABU 2008-2018

Drużynowe Mistrzostwo Europy Juniorów Adama Krysy, Albena 2011

Autor: 
kz

 

Justyna i Adam - Mistrzami Europy U-20

Przed kilkoma dniami pierwszy złoty medal dla Polski podczas Drużynowych Mistrzostw Europy świętowała Justyna Żmuda. Dzisiaj, wraz z klubowym kolegą z CKiS Skawina, Adamem Krysą, oraz Łukaszem Witkowskim i Wojciechem Kaźmierczakiem (AZS UW Warszawa), Adamem Lonskim i Kamilem Madejem (STB Słupsk) - wywalczyli tytuł mistrzowski w gronie juniorów młodszych, do lat 20.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"724","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"321","style":"width: 337px; height: 229px;","typeof":"foaf:Image","width":"480"}}]] [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"725","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"307","style":"width: 338px; height: 228px;","typeof":"foaf:Image","width":"480"}}]]

Złoty medal polscy schools zapewnili sobie dopiero w ostatnim meczu, wygranym 25:0 z Niemcami. Wcześniej biało-czerwoni wygrali 13 meczów, 1 zremisowali i tylko 2, co ciekawe - w pierwszym dniu imprezy - przegrali. Na prowadzenie wyszli po 6 meczach i nie oddali go już do końca rozgrywek. Ostatecznie zgromadzili 339,5 punktów, co daje imponującą średnią 20 VP na mecz. Polska drużyna wyprzedziła Izrael o 26,5 VP, a trzecią Szwecję aż o 37,5 VP.

Zawodnicy z Małopolski byli najlepszą parą imprezy, wygrywając klasyfikację butlera ze średnią 1,45 imp/rozd. Wcześniej w kilku meczach, gdy Justyna grała jeszcze w turnieju juniorek, Adam rozegrał 5 meczów z Adamem Lonskim, notując średnią ponad 1,20 imp/rozd.

Bułgarskie złoto nie jest pierwszym wspólnym międzynarodowym sukcesem Justyny i Adama. Przed dwoma laty w Stambule wywalczyli dwa srebrne medale Mistrzostw Świata Juniorów w kategorii par oraz w teamach board-a-match.

Serdecznie gratulujemy młodym brydżystom, życząc kolejnych sukcesów, nie tylko w juniorskim gronie!

 

Fatal error: Call to undefined function media_access() in /home/tabu/domains/tabu.tarnow.pl/public_html/sites/all/modules/media_gallery/media_gallery.module on line 290