MPEC sponsor Tarnowskiej Akademii Brydżowych Umiejętności

61. Edycja Tarnowskiej Ligi Okręgowej 2018

TABELA - Ostatni kocioł 14-go kwietnia g. 9.00-15.30

X-lecie Obozów U Pradziada, Stasikówka 4-24.08.2014 r.

Autor: 
kz

Obozy zawsze były znakomite z powodu jednoczesnego sprężu i luzu zarówno kadry jak i uczestników. Tak jednym zdaniem można określić charakter zgrupowań, które przez całą dekadę nie tylko miały za zadanie szkolić, ale także dbać o aktywny wypoczynek młodzieży.

Pierwszy obóz U Pradziada odbył się w 2004 roku i tak już się potoczyło. Tylko jeden letni obóz został zorganizowany w Szczawnicy w 2007 r. Jednak ciągłość nie została przerwana, gdyż w owym roku odbył się obóz zimowy. Za tą ciągłością stoją gospodarze Małgosia i Jaś Cudakowie, którzy nieustannie inwestują w ośrodek, a od kilku lat już kierunkowo jako że pensjonat U Pradziada przyjął nazwę Regionalnego Ośrodka Brydża Sportowego. Głównym jednak inicjatorem zgrupowań, motorem wszystkich poczynań oraz komendantem w jednej osobie jest Marcin Kuflowski, któremu przez te wszystkie lata pomagali praktycznie wszyscy małopolscy instruktorzy. Od 2007 r. bardzo się angażuje Krzysiek Ziewacz, który dba nie tylko o sprawy merytoryczne, ale także sędziuje  oraz troszczy się o rozgłos medialny. Warto podkreślić, iż Obozy U Pradziada to jedyne w Polsce zgrupowania, które organizowane są nieprzerwanie. Dzięki zawsze profesjonalnej kadrze (Nowak, Krysztofczyk, Kiełczewski, Gierulski, Wójcicki, Leśniewski) od lat dają możliwość podniesienia umiejętności wielu uczestnikom także spoza Małopolski.

Młodzieżowy Obóz Brydżowy dla niezaawansowanych, 4-14.08.2014 r.

Niezwykle udane zgrupowanie godne jubileuszu. Znakomita frekwencja (80 uczestników), wysoki poziom merytoryczny jak na grupy co dopiero rozpoczynające przygodę z brydżem sportowym oraz mnóstwo atrakcji pozabrydżowych, spośród których największą radość sprawiły termy, dyskoteka i wypad do Strążyskiej. W obozie udział wzięły reprezentacje Polski w dwóch kategoriach KIDS U-15, którzy w dwa tygodnie później zdobyli Mistrzostwo Świata) i GIRLS U-25, które to reprezentacje miały w Stasikówce bezpośrednie przygotowanie startowe do mistrzostw w Stambule. Współzawodnictwo obozowe wygraliex aequo Maciej Kędzierski i Mateusz Słuszniak (UKS Olimpia Dwójka Kraków) przed niezwykle utalentowanymi młodzikami; Michałem Kuczkowskim (MKB Pałac Młodzieży Tarnów), Szymonem Supersonem (UKS Olimpia Dwójka Kraków) i Piotrkiem Kruczkiem z Rzeszowa.

Wyniki i zdjęcia na stronie www.obozybrydzowe.pl

Małopolski Obóz Kadry Wojewódzkiej, 14-24.08.2014 r.

Obóz odbył się w czasie trwania MŚ w Stambule, gdzie w barwach narodowych występowało kilka jeśli nie kilkanaście stałych bywalców zgrupowań U Pradziada, co wpłynęło motywująco na uczestników będących na miejscu w Stasikówce. Oprócz zaciętej rywalizacji turniejowej, zajęć w trzech grupach (Krysztofczyk, Ziewacz i Kowal) i gier towarzyskich zorganizowano po raz drugi kurs sędziowski (Wasłowicz, Wzorek), który cieszył się dużym wzięciem. Współzawodnictwo sportowe i wygrał Krzysiek Superson przed Witkiem Petryszynem i Kubą Lenkiewiczem (szkolącym się od października 2013 r.). Najlepszy wynik na egzaminie na sędziego klubowego uzyskała Ala Mosiałek. Trzeba przyznać młodzieży, że umieją się bawić czego przykładem były gry towarzyskie.

Wyniki i zdjęcia na stronie www.obozybrydzowe.pl

W zimie zapraszamy na kolejne zgrupowanie.

 

Kategoria: 
Błąd | TABU Tarnowska Akademia Brydżowych Umiejętności

Błąd

Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.